سوال بسیار مهم و عمومی که اغلب دوستان ، قبل از وارد شدن به کشور گرجستان و شروع کسب و کار در این کشور دارند میپرسند ، مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان جهت موفقیت در تجارت چقدر مناسب می باشد؟

در ادامه به بررسی  حداقل مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان،برای شروع کسب و کار و و تجارت جدید در کشور گرجستان خواهیم پرداخت .

در  سروع  هر تجارتی نیار است نقطه سر به سر آن را بررسی کنیم ، نقطه‌ سر به سر در اقتصاد و خصوصا در محاسبه‌ی هزینه، به نقطه‌ای گفته می‌شود که هزینه‌های کلی و درآمد کلی با هم برابر می‌شوند و از آن نقطه به بعد، می‌توان به سوددهی رسید. تا قبل از رسیدن به نقطه‌ سر به سر، سود و زیانی حاصل نشده است و فقط هزینه‌هایی که برای تجارت مورد نظر انجام گرفته‌اند، جبران می‌شوند و سرمایه‌ی اولیه برمی‌گردد. به طور خلاصه، تمامی هزینه‌های انجام شده برگشت داده می‌شوند ولی هنوز سود برابر با صفر است.

بساگی به کسب و کار شما حدود متوسط رسیدن به نقطه ی سر به سر در اغلب تجارت ها در کشور گرجستان نزدیک به یکسال می باشد. در واقع یعنی حدود یکسال طول میکشد که بازار وش متریان خود را بشناسید.ئبنابراین برای مقاومت و رسیدن به نقطه ی سر به سر تجارت شما یک حداقل سرمایه ای نیاز است. 

که توسیه ما به شما عزیزان قبل از هر گونه سرمایه گذاری این مهم می باشد که با کارشناسان و متخصصان این حوزه مشورت نموده و با بیزنس پلن مناسب کسب و کار خود را اغاز نمایید که در این زمینه مشاوران و متخصصان دیسکاور با بیش از ده سال تجربه در خدمت شما خواهند بود.

با توجه به تجربه ی ما حداقل مبلغ سرمایه گذاری در گرجستان بایستی 50 هزار دلار آمریکا باشد ولی چنانچه قصد اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در گرجستان  را دارید براساس قوانین فعلی گرجستان مبلغ 300 هزار لاری معادل 500 میلیونتومان می باشد. 

تعریف سرمایه گذار در قوانین گرجستان :

سرمایه گذار شخصی است که حداقل به میزان ۳۰۰ هزار لاری سرمایه گذاری مستقیم در گرجستان انجام دهد.

زیر این مبلغ اگر کسی آورده ای به گرجستان بیاورد سرمایه گذار محسوب نمی شود، بلکه به آن ، کارآفرین می گویند.